Co Cię czeka - w skrócie
Pokażę Ci, że możesz ROZUMIEĆ opisy dziergania bez potrzeby ich dosłownego tłumaczenia. Nie nauczę Cię bowiem języka potocznego, ani nie podpowiem wszystkich słów, jakie mogą pojawić się we wzorach. Obiecuję jednak, że mimo to, będziesz umiała sobie poradzić z większością z nich. Na czym polega sekret?
Większość informacji zawartych w opisach dziergania dotyczy dziergania 🙂
To specyficzny język robótkowy
W każdej lekcji odczarujemy jakiś element opisu. Zachęcam więc, abyś wybrała sobie wzór, na którym chcesz pracować i od razu na bieżąco go przerabiała.
Nie czytaj wszystkich lekcji na sucho, bo ilość informacji Cię przytłoczy.
Pracuj na żywym materiale.
Angielski robótkowy jest stosunkowo prosty i co ważne jego znajomość wystarczy, żeby poradzić sobie z większością opisów.
Dostaniesz również słowniczek, narzędzia, które przechytrzą translator no i moje wsparcie, kiedy tylko coś Cię przerośnie.
Na końcu czekają na Ciebie ćwiczenia i ebook w razie jakbyś szybko chciała do czegoś wrócić.
Jak zrozumieć wzory robótkowe - szczegóły kursu
Nie nauczę Cię w tym kursie angielskiego potocznego, ani też nie jestem w stanie podać wszystkich słów, które możesz napotkać w opisach.
A Ty pewnie już wiesz, że nie ma co liczyć na to, że translator czy nawet zwykły słownik, pomogą Ci rozpracować część robótkową.
Nauczę Cię zatem jak „tłumaczyć” opisy dziergania napisane po angielsku. Tłumaczyć w cudzysłowie, gdyż bardziej chodzi o to, byś nauczyła się je po prostu rozumieć.
Pokażę Ci, jak można przechytrzyć translator, oraz co ważniejsze, dam Ci „dodatek specjalny” do słownika, dzięki któremu będziesz wkrótce w stanie zrozumieć większość wzorów, bez korzystania z zewnętrznej pomocy. Bo większość informacji zawartych w opisach wykonania to właśnie język robótkowy, który na kursie krok po kroku przerobimy
W jaki sposób będziemy pracować?
Wybierz wzór, który Ci się podoba i razem ze mną, lekcja po lekcji go analizuj.
Możesz też od razu uczyć się zwrotów i słów na pamięć, ale podejrzewam, że ta opcja nieszczególnie Ci się podoba.
Co ważne, może też nie być zbyt efektywna.
Po pierwszym wzorze będziesz już jednak z grubsza wiedziała, czego się spodziewać.
Najlepiej więc od razu przerób sobie jeszcze jeden albo dwa – wówczas część zwrotów sama się utrwali.
To, którą metodę wybierzesz zależy od Ciebie
Niezależnie jednak od wyboru pamiętaj, że skuteczność tego kursu zależy przede wszystkim od Twojego zaangażowania.
Dlatego, zachęcam Cię, abyś nie czytała wszystkich lekcji „ciągiem” bez patrzenia na wzór, ale po każdej lekcji spróbuj odnaleźć omawiane elementy w swoim wzorze i przerób ćwiczenia.
Na stronie głównej kursu (kieruje do niej przycisk WSZYSTKIE LEKCJE u góry strony) oprócz spisu lekcji wraz z linkami, znajdziesz dodatkowe materiału do pobrania albo skróty do rzeczy omówionych w kursie.
Na zakończenie kursu otrzymasz też słowniczek ze wszystkimi użytymi tu słowami, który przyda się przy kolejnych wzorach.
I nie obawiaj się 🙂
Angielski język robótkowy jest stosunkowo prosty i naprawdę wystarczy tylko jego znajomość, żeby bez problemu „ogarniać” wzory.
To tak jak z samym dzierganiem – nie musisz przecież hodować owieczek, czy znać technologii produkcji wełny, żeby móc zrobić sweter – wystarczy umieć robić oczka prawe i lewe – reszta to tylko ich różne konfiguracje, prawda?
Zapraszam zatem do pracy 🙂