Dziergadanie

znowu wszystkiego po trochu

Zaszałałam sobie i miałam wolne od nowego roku. To znaczy nie chodziłam do pracy bo z tym wolnym to przesadziłam, ale wykorzystane za to na maksa 🙂 Pierwszy tydzien uważam za udany i mam nadzieję, że to dobra wróżba na cały rok.
1. plan na odgruzowanie tydzień 1 – wykonane: szafki w łazience, “pod blatem” w kuchni i podłoga, koraliki – pierwszych dwóch pokazywać nie będę, ale koraliki uwieczniłam “z placu boju” – kiedy ja tego nakupowałam? i co z tym dalej zrobić? bo miłość wybuchła i zgasła…wszystko jest posegregowane i spakowane w karton.

2. robótkowo – dzieje się tajny projekt

 i poprawia  Arrow – wykombinowałam sobie szalony plan i sprułam rękawy i karczek, bo od pach w dół “może być” i zrobię tą część odwrotnie – czyli od pach do dekoltu. Mało tego, Nosiciel uznał, że warkocze z tyłu są trochę bez sensu, bo są ozdobą, a ich nie widać, więc skoro i tak karczek od nowa robię, to bedzie miał je z przodu 🙂 póki co wygląda tak:

 3. książkowo-filmowo – dokończyłam czytać “Zanim zasnę” – naprawdę bardzo dobra książka trzymająca w napięciu i do końca zaskakująca. Dosłownie chwilę potem obejrzałam adaptację -i ręce mi opadły – w życiu bym nie przypuszczała, że można to tak spartolić. Film BEZNADZIEJA!! nie polecam… I cieszę się, że najpierw czytałam, bo po tym filmie to niewykluczone, że bym nie zawracała sobie głowy książką. Autor powinien wystąpić o odszkodowanie 😉 I zgadzam się z opinią, że najlepsze w tym filmie to pupa Nicole Kidman.
Zaczęłam czytać też Minimalizm po polsku i drugą część Magnolii – ale to dopiero początek, więc więcej będzie później
Obejrzałam w tym tygodniu też Hatchiko, Wilka z Wall Street, Furię, Zaginioną dziewczynę,  Młodą i piękną, Kosogłosa, Hobbita i kilka odcinków Gry o tron – tyle to chyba w całym zeszłym roku nie widziałam!
No szaleństwo na każdym froncie :)))))

 1. A "bajzel" też podobny? to by mi lepiej było :))

 2. Karolina pisze:

  Czyżbyś zamontowała kamerę w moim domu? Identyczne skrzyneczki z IKEA, identyczna ilość zasobów koralikowych 😉 Pozdrawiam serdeczie 😉

 3. Joanna Cosel pisze:

  Początek roku, że tak powiem masz z przytupem… Zazdroszę…

 4. Annette ;-) pisze:

  O ile w filmie to rzeczywiście pupa Nicole była, a nie dublerki. "Wilka…" powinnam już znać na pamięć, bo przecież boskiego Leo kocham odkąd obejrzałam "Co gryzie Gilberta Grape'a", a tym czasem nawet zwiastuna nie widziałam.

  1. Mimo, że nie pałam szczególną miłością do Leo, i mimo, że filmu raczej do rozrywkowych bym nie zaliczyła (choć i posmiać się można), to polecam. Rzadko mi się zdarza wciągnąć tak, żeby nie pamiętać, że to tylko film, a przy tym tak było…. i nie tylko dlatego, że na faktach, ale własnie gra i całokształt. A sądząc po nagrodach to nie tylko moje wrażenie 🙂

 5. Sylwia pisze:

  Czasami mam takie napady oglądania filmów, a później jest dłuższa przerwa 😀 Powodzenia ze swetrem, niech już wyjdzie tak jak powinien 🙂

  1. nie dziękuję, żeby nie zapeszyć 🙂

 6. *gooocha* pisze:

  Zaraziłam się chęcią działania 🙂

  1. fajnie:) powodzenia zatem!

 7. edi.es pisze:

  O.. masz tego trochę. Może jeszcze się kiedyś zmobilizujesz do koralików.

  1. oj mam… póki co część oddalam a resztę spakowałam, żeby mnie w oczy (sumienie) nie gryzło.

 8. Que Sabe pisze:

  Kot chyba był zachwycony porządkami – tyle zabawek powyciągałaś 🙂

  1. wykazywała pozorną obojętność – od czasu do czasu pacnęła łapką w jakąś kuleczkę, no i oczywiście przeciąganie się na skarbach… a że coś tam spadlo? drobiazg;)

 9. Asia305 pisze:

  Ale piękne udziergi pokazujesz! I dobrze, że mówisz o tym filmie, a ja tak nie mogłam odżałować, że na niego nie poszłam… Czyli – niczego nie straciłam 🙂

  1. dziękuję:)
   jesli chodzi o film to niczego nie straciłaś, ale książkę gorąco polecam.

 10. Wiola B pisze:

  Podziwiam za zacięcie , chyba na każdej płaszczyźnie, próbować ratować sweterek to jest wielka, bardzo wielka sztuka, ja pewnie bym spruła i robiła od nowa, porządki też muszą być i w samym środku tego wszystkiego kot:) Też musi być! Ja filmowo też szaleję, oglądam i dziergam , bez końca:)))

  1. Kot obowiązkowo w samym oku cyklonu – zawsze 🙂
   Co do sweterka jakoś myśl że mam drugi raz to samo robić mnie wyhamowała przed calkowitym pruciem – zobaczymy czy ratowanie się uda bo kto wie czy jednak się tak nie skończy… tfu tfu

 11. Kosogłos – tu masz na myśli drugą część "Igrzysk Śmierci", bo jeśli tak to też właśnie niedawno oglądałam. Podobał mi się też Wilk z Wall Street.
  Cały czas trzymam kciuki za porządki, bo wiem jak trudno się zmobilizować.

  1. Tak, mam na myśli własnie druga część, a nie Kosogłosa (czyli trzecią). Książki wchłonęłam więc i film chciałam i w tym przypadku nie mam zastrzeżeń.
   Dzięki za kciuki :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *