Jak założyć konto na Ravelry

with Jeden komentarz

Tym wpisem zaczynam cykl postów dla tych osób, które chciałyby korzystać z Ravelry i wszystkich jego dobrodziejstw. Przewrotnie nazwałam go:

Ravelry po polsku

ravelry po polsku

Dlaczego przewrotnie?

Bo po polsku wyjaśnię Ci jak działa jego angielska wersja.

Ale jeśli chcesz sobie ułatwić działanie na potem – na samiutkim dole strony znajdziesz listę języków i możesz zmienić ją na polski

 

Postanowiłam zrobić to na oryginalnej wersji, ponieważ polskie tłumaczenie strony jest takie sobie i sporo rzeczy nie jest w ogóle przetłumaczonych. 
Myślę, że kiedy poznasz możliwości i uznasz że wolisz mieć to co już znasz po polsku to będzie lepsza kolejność.
Poza tym, większość użytkowników i zdecydowana większość projektantów używa właśnie tego języka. Nawet polskie autorki wzorów z reguły najpierw wypuszczają wersje angielskie, a dopiero za jakiś czas (przy sprzyjających wiatrach) dorzucają tłumaczenia…

Zanim przejdziemy do rzeczy

Tego jak korzystać z Ravelry, za chwilę Cię nauczę. To w jakim języku będziesz to robić – Twój wybór.

Ale uprzedzam – całe mnóstwo przepięknych wzorów które tam znajdziesz, nie ma wersji PL.  Na to tez mam rozwiązanie – opracowałam kurs Jak korzystać z wzorów po angielsku, nawet jeśli się nie zna języka lub zna tylko trochę.

Bo angielski robótkowy to całkiem odrębny język!

Idę o zakład, że większość osób mówiących po angielsku (nawet tych, dla których to język ojczysty), ale nie wtajemniczonych w robótkowy szyfr, nie zrozumie z tych wzorów za wiele. Tak samo jak przeciętny Polak nie wie co to narzut, czy jak zrobić oczko lewe.

Ale zacznijmy od Ravelry

Dziś pierwszy krok, czyli jak założyć konto na Ravelry

Nagrałam film jak to zrobić (to mój pierwszy film!).

Kolejne odcinki wyślę Ci mailem 🙂

Podobało Ci się - podaj dalej :)

Jedna odpowiedz

  1. […] […]

Dodasz coś od siebie?