Ściegi na druty, wyzwanie 2020

Ścieg gofrowy na drutach

gofry na drutach waflowy

Nie mogę w to uwierzyć, ale zaczynamy drugą połowę wyzwania!

Co miesiąc kiedy planuję dla Was nowy odcinek, próbuję znaleźć skojarzenie z danym miesiącem i dopasować do niego ścieg. Czasem trwa to dłuższą chwilę, ale tym razem zajęło mi to 5 sekund. Dlaczego?
Lipiec to początek wakacji, a wakacje to gofry. Co powiesz na gofry na drutach?
Ścieg waflowy jest bardzo popularny na szydełko, ale na drutach też da się go zrobić. Nie będę obiektywna, ale uważam że na drutach wygląda jeszcze ładniej.

Ścieg gofrowy na drutach (albo waflowy)

Spójrz na zdjęcie – czy nie przypomina gofra?

Aby go wykonać będziemy powtarzać tylko 4 rzędy, ale nie będzie tak całkiem łatwo, bo jest kilka momentów, gdzie trzeba uważać 🙂

Tradycyjnie opis będzie wyglądał na skomplikowany, ale jak zwykle filmik przyjdzie z pomocą.

  • 1 rząd: wszystkie oczka przerabiamy na prawo (pierwsze, jak zwykle przekładamy bez przerabiania)
  • 2 rząd: 1 przekładamy [ 1 prawe, 2 przekładamy bez przerabiania prowadząc nitkę z tyłu robótki ] – powtarzamy to co w [ nawiasie ] do końca rzędu.
  • 3 rząd: 1 przekładamy. Oczko, które było przerabiane w poprzednim rzędzie przerabiamy na prawo, oczka, które były przekładane przerabiamy na lewo.
  • 4 rząd: oczko, które było przerabiane w poprzednim rzędzie na prawo (teraz schodzi z drutu jako lewe) przekładamy, prowadząc nitkę z przodu robótki, a te dwa, które były przerabiane na lewo, przerabiamy tak, jak schodzą z drutu, czyli na prawo.

Powtarzamy te 4 rzędy kilka razy, żeby wzór się dobrze ujawnił.

Ścieg gofrowy na drutach się świetnie sprawdzi w kocykach dla dzieci, kominach, czy szalikach i czapkach, bo będą puchate, trójwymiarowe, a nie tak ciężkie jak szydełkowe.

A teraz filmik, żeby wszystko było jasne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *